Mamo, tato kocham Was – bądźcie zdrowi

W niedzielę 22.05.2016 r. odbył się piknik rodziny pod hasłem ZDROWA RODZINA „Mamo, tato kocham Was – bądźcie zdrowi”. Zorganizowany został przez Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI. Klasa II d  SP z wychowawcą Krystyna Klancewicz i opiekunem Katarzyną Mikotowicz po raz drugi została zaproszona do wykonania spektaklu „Żyj zdrowo”. Zaprezentowane zostały 3 scenki: „O duchu, który bał się ruchu”, „O hałasie, który w szkole panuje i zdrowie psuje”, „O królewnie, która jabłek nie myła i krótko żyła”.   Artyści klasy II d w oparciu o melodię i tekst Arki Noego „ Tak i ja, tak i Ty możesz zdrowym być…” promowali zdrowy i sportowy tryb życia. Prowadzącym fenomenalnie jak zwykle był Emil Bednarczyk. Na koniec uczniowie  tej klasy rozdali obecnym dzieciom własnoręcznie  pokolorowane emblematy promujące ruch i zdrowe owoce i warzywa.  Widownia dużo się śmiała i biła brawa,  ponieważ treści były przekazane w sposób bardzo humorystyczny.

Pogoda podczas pikniku dopisała i można było posiedzieć na trawie na rozłożonych  kocach. Przybyły nie tylko najbliższe rodziny wykonawców, ale wielu chętnych do dobrej zabawy.  Zapewnione były kiełbaski  z grilla oraz ciasta. Kolorowe kramy i stoiska cieszyły się dużym powodzeniem u dzieci.

Podczas trwania imprezy można było zbadać ciśnienie tętnicze krwi oraz zawartość cukru we krwi. Dzieci miały zapewnione gry zręcznościowe oraz konkursy z nagrodami. Dużą atrakcją było malowanie twarzy dzieciom. Wszystkim uczestnikom tej imprezy  humory dopisywały.

piknik2 piknik3 piknik5piknik1

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.