„Sprzątanie Świata 2016 – Podaj dalej…Drugie życie odpadów”

Dnia 16.09.2016 r. uczniowie szkoły – kl III edukacji wczesnoszkolnej, kl. IV – VI szkoły podstawowej i kl I-III gimnazjum oraz nauczyciele, a także pracownicy administracji i obsługi szkoły sprzątali przez 2 godziny wyznaczone rejony. Obejmowały one obejście szkoły, ulice, place i pobliskie pola na Osiedlu Piastowskie.

Przez tydzień w szkole prowadzone były działania dodatkowe. Od 12.09-16.09.2016 r. wychowawcy klas razem z uczniami oraz nauczyciele plastyki wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Prace były prezentowane w formie gazetek szkolnych, wystaw w klasach i na holu szkolnym. Na zajęciach z wychowania fizycznego nauczyciele wykorzystywali surowce odpadowe zamiast tradycyjnego sprzęty sportowego. Klasa II B gimnazjum zlokalizowała dzikie wysypisko butelek na skarpie naprzeciwko osiedlowego sklepu Market..

W akcji wzięło udział 285 uczniów szkoły. Zebraliśmy: 72,5 sztuki 60 – litrowych worków, w tym: makulatury 19 szt., PET 24,5 szt., aluminium – 7 szt., szkła – 22 szt.

Akcję Sprzątania Świata w szkole filmowała Kętrzyńska Telewizja Kablowa.

 

 

Opracowała – Ewa Gnyla

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.