Międzyszkolny Turniej Matematyczno- Sprawnościowy „Ćwicz I Licz” – edycja 2014

W piątek 7 listopada 2014r. w hali sportowej MOSiR przy naszej Szkole odbyła się pierwsza edycja międzyszkolnego Turnieju Matematyczno- Sprawnościowego „Ćwicz i licz” pod patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn Pana Krzysztofa Hećmana. Była to okazja do uczczenia 450-tej rocznicy urodzin Galileusza. Podczas turnieju uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Byli sobie wynalazcy- Galileusz”. W turnieju zorganizowanym przez Zespół Szkoł Nr 1 rywalizowali uczniowie klas V i VI siedmiu szkół podstawowych:

1. SP z Kruszewca

2. SP z Biedaszek

3. SP z  Wilkowa

4. SP nr 1 z Kętrzyna

5. SP nr 3 z Kętrzyna

6. SP nr 4 z Kętrzyna

7. SP nr 5 z Kętrzyna

    W pracach Komisji Konkursowej wzięli udział: pani Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Bożena Mickiewicz, pani Joanna Proboszcz- ZS Nr 1, pan Mariusz Michalak- ZS Nr 1, pani Agnieszka Przybylińska- SP Nr 1, pan Jarosław Charkot- SP w Wilkowie. Ze stoperami w rękach czuwali sędziowie: pani Anna Płoska- ZS Nr 1 i pan Grzegorz Bartulewicz- ZS Nr 1.Cały turniej składał się z pięciu konkurencji matematycznych, pięciu sportowych i gry komputerowej warcaby, a szkolne reprezentacje składały się z trzech drużyn oraz grupy kibiców. Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły bojowo nastawione czwórki sportowców, które wykonywały konkurencje sportowe z elementami matematyki. Tuż za nimi z długopisami w ręku do rywalizacji przystąpiły dwójki matematyków, które rozwiązywały zadania w bardzo szybkim tempie. Zaraz po matematykach, kolejna dwuosobowa drużyna rozgrywała warcaby w wersji komputerowej. I tak na przemian. Uzyskane czasy, wyniki prac wszystkich grup oraz dodatkowe punkty za najlepszy doping przekładały się na końcowy wynik całej drużyny. Komisja Konkursowa po dokładnym przeliczeniu punktów ze wszystkich konkurencji podała ostateczną klasyfikację turnieju.

  Zwycięzcami okazali się gospodarze, uczniowie ze SP Nr 5 w Kętrzynie. II miejsce zajęła drużyna ze SP w Kruszewcu. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła SP Nr 1 w Kętrzynie.

Każda drużyna otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe.

Dodatkowo nagrodzeni zastali najlepsi matematycy, drużyna ze SP Nr 5: Weronika Obolewicz i Bartłomiej Warda. Za wzorową postawę sportową zostali nagrodzeni: Konrad Gola- SP Nr 5 i Wiktoria Makulus- SP Nr 1. Za najlepszy doping wyróżniono grupę kibiców ze SP w Kruszewcu.

  Komisja Konkursowa nagrodziła wszystkich zawodników słodkim upominkiem i odblaskowym breloczkiem.

     Na zakończenie turnieju pani Dyrektor Bożena Mickiewicz wręczyła podziękowania opiekunom uczniów wszystkich szkół uczestniczących w turnieju. Podziękowała również swoim nauczycielom: p. Małgorzacie Stefaniak- Rogowskiej, p. Joannie Proboszcz, p. Annie Płoskiej, p. Elżbiecie Kozłowskiej, p. Mariuszowi Michalakowi, p. Grzegorzowi Bartulewiczowi za organizację turnieju.

 

 

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.