Dzień Babci i Dziadka w III d

W 2017 roku Dzień Babci i Dziadka wypadał w sobotę i niedzielę, dlatego uczniowie klasy 3d już w czwartek przygotowali na tę okazję krótkie przedstawienie. Choroba oraz inne okoliczności nie pozwoliły uczestniczyć w tym dniu wszystkim dzieciom. Jednak to nie przeszkodziło w pięknym odegraniu scenek, powiedzeniu wierszyków  oraz powitaniu na melodię znanej piosenki „Złoty pierścionek” z własnym tekstem-  „Wiwat babuniu, wiwat dziaduniu…” Dziadkowie i babcie otrzymali laurki i ze wzruszeniem wysłuchali również kolęd, które były przedstawione na Festiwalu Jasełek w Bazylice Św. Jerzego. Wnuki dały z siebie wszystko, śpiewając: „Złota Jerozolima”, „Mała pastorałka” czy kolędy z własnym tekstem do melodii „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Na zakończenie za tak liczne przybycie młodzi wykonawcy zaprezentowali na melodię „Szła dzieweczka…” utwór z własnym tekstem, który dzielnie wspierali babcie i dziadkowie. Oto i on:

Niechaj żyją wszystkie babcie i dziadkowie

Niechaj żyją wszystkie babcie

i dziadkowie też… 3x

 

Bez nich byłby świat markotny

O czym dobrze wiesz 3x

Ref. Dlatego kochajmy, szanujmy ich

I z serca życzenia składajmy, by:

W radości i szczęściu płynął im czas,

By byli podporą smutku dla nas.

 

Wszyscy bawili się wspaniale. Po  spotkaniu i wspólnym poczęstunku uczniowie poszli na bal karnawałowy, a duet Gabriela i Emil udali się na II Wojewódzki Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych do Kina „Gwiazda”.

//Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.