FILHARMONIA KLAS I-III

W tym miesiącu uczniowie klas I – III wzięli udział w lekcji muzycznej pt. „Smyczkowe Opowieści”. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy III A i III B SP.

Podczas barwnej muzycznej opowieści poznali instrumenty muzyczne: skrzypce oraz wiolonczelę. Nie obce są im już słowa: solo, duet i trio.

Na zakończenie dzieci wyżej wymienionych klas wzięły udział w konkursie muzycznym. Byli to: Kinga Ciborska ucz. kl. III B, Nina Plichta ucz. kl. III B oraz Błażej Jaskólski ucz. kl. III A.

Zwycięzcą okazał się Błażej Jaskólski z kl. III A . Bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania,oraz wykazał się  świetnym refleksem.W nagrodę oprócz dyplomu otrzymał muzyczny kubek.

Błażej weźmie  udział w finałowej rozgrywce wiedzy o muzyce w miesiącu czerwcu.Trzymamy kciuki!!